Обзор. Бинокли Alpen Wings ED

Огляд

В 2009 році Alpen запровадив лінійку біноклів Wings. Ці моделі значно відрізняються від попередніх біноклів Alpen двома основними нововведеннями. По-перше, їх корпус сконструйований, враховуючи новітню тенденцію, що стає дуже популярною в наші дні: подвійний шарнір або так званий «відкритий міст». По-друге, Wings були першими біноклями, в яких використовується скляна ED-оптика (Extra-Low Dispersion Glass — лінзи с екстра-низькою дисперсією), і які доступні в ціновому діапазоні до $500. Біноклі Alpen Wings також мають версію без ED-оптики, але ми не будемо зупиняти на них увагу в даному огляді. Alpen виконав великий об’єм роботи для вдосконалення  біноклів Wings ED і вони нам дійсно сподобались.

 

Фізичні властивості

Alpen Wings ED – це повнорозмірні біноклі, що оснащені бінокулярною roof-призмою, 42 мм об’єктивом, і доступні  із 8x та 10x збільшенням. Біноклі Wings ED цілком компактні, приблизно 15-сантиметрів в довжину (при повністю відсунутих окулярах) та 12,4 сантиметри в ширину від краю до краю циліндрів. Наші поштові ваги визначили масу моделі 8x42 в 692 г без  кришок на об’єктиві, в той же час світловий ліхтарик з розмірами 10x42 важив 677 г. Кришки об’єктиву додають до ваги ще 20 г. З такою вагою, серед повнорозмірних, 42-міліметровий Alpen Wings ED є найкращим. Традиційно для Alpen, біноклі мають  покритий гумою полікарбонатний корпус темно-зеленого кольору, а окуляри, шарніри та гвинт для фокусування – контрастно виділяються чорним кольором. Подібно всім сучасним біноклям з конструкцією призм Roof, Alpen Wings ED – повністю герметичні для забезпечення захисту від води та пилу. Внутрішні порожнини корпусу заповнені нітрогеном для попередження запотівання внутрішніх оптичних поверхонь і запобігання корозії. Eye relief, тобто відстань від зіниці ока до першої лінзи окуляра в біноклях Wings ED складає комфортні 17 мм для 8x-моделі, в 10x-версії цей параметр дорівнює 15 мм, що також має бути комфортною відстанню, навіть для тих, хто носить окуляри.

 

Оптичні властивості

Перше, що помічаєш, дивлячись у бінокль Wings ED – це надзвичайна прозорість. Ніхто не очікує такого прозорості від бінокля за ціною в $500. Багато хто вважає, що такі характеристики можливі завдяки ED-оптиці (Extra-low Dispersion glass), але це не єдина причина. Поверхні всіх лінз біноклів Wings ED мають багатошарове просвітлююче покриття, а поверхня призм покрита фазокорегуючим покриттям PXA ™, запатентованим Alpen, що наноситься для отримання найбільшої роздільної здатності та кращого відтворення кольору. Ми виявили, що біноклі Wings ED забезпечують абсолютно нейтральну передачу кольорів, що разом з відмінною контрастністю допомагає відтворити чисте та яскраве зображення.  Якщо порівняти біноклі Wings ED з біноклями без ED-оптики в тому ж самому ціновому діапазоні (і навіть більш дорогими), то виявиться, що вони без сумніву створюють більше яскраве зображення. Біноклям Wings ED притаманні деякі незначні крайові викривлення полів зображення. Можуть бути помічені «подушкоподібні» викривлення, тобто в тенденції угнутості прямих ліній до центру огляду. Присутнє також деяке видиме хроматичне відхилення (аберація), в обмеженому краями полі зору, але не більше, ніж того можна було очікувати. Alpen інформує, що Wings ED біноклі мають 131-метрове поле огляду на відстані 1000 метрів для версії 8x, в той час як модель 10x забезпечує 110 метрів. Якщо порівняти з іншими 42-мм біноклями з roof-призмою, то Wings ED мають трохи вище середнє поле огляду для моделі 10x, і значно вище середнього — для  8x-моделі.

 

Фокусування

Біноклі Wings ED мають широкий центральний гвинт для наведення фокусу, який покритий смугою армованої гуми, що покращує його обертання рукою. Процес фокусування є рівномірним та легким. Ми визначили мінімальний ближній фокус для 8x моделі приблизно в 2,1 м, а для 10x моделі — близько 2,25 м. Щоб змінити фокусну відстань від мінімальної до максимальної (сфокусувати бінокль у безкінечність), треба повернути фокусний гвинт від краю до краю 1,7 рази, що є трошки довше ніж середні показники аналогічних моделей. Але ступінь повороту зменшується в залежності від того, в якій точці діапазону ви знаходитесь. Починаючи від мінімального ближнього фокусу, поверніть на чверть оберту, щоб визначити фокусну відстань у 2,4 метри, або ж поверніть ще на чверть, щоб встановитифокусну відстань у 3 метри. Продовжуючи таким чином, Ви отримаєте приблизно 6-метрову фокусну відстань за один неповний оберт. Далі ж, від 6 метрів до безкінечності потрібно зробити ще 0,7 оберту. Тобто, найбільша кількість Ваших спостережень буде знаходитись в діапазоні дистанції, яка знаходиться у відносно мінімальному фокусному регулюванні, що як раз і повинно бути.

 

Функції регулювання

Механізм регулювання діоптрій на Wings ED біноклі є дуже нескладним: просте кільце, яке обертається, розташоване у основі лінзи правого окуляру. Біла точка на кільці співпадає з рельєфною вертикальною лінією на гумовому армуванні, щоб вказати правильну позицію для очей. Кільце має також серію поміток з обох боків від білої точки, які допоможуть Вам запам’ятати приблизну правильну позицію налаштування для очей, зробивши потім тільки тонке регулювання. Окуляри регулюються механізмом у вигляді спіралі; проти годинникової стрілки, щоб висунути їх, та за годинниковою стрілкою, щоб опустити їх. Між цими двома крайніми позиціями є ще одна повністю стабільна позиція. Це дуже просто і ефективно. Біноклі Alpen Wings мають широкий діапазон відстані між зіницями: 54—73 мм. Це значить, що вони можуть бути зручними для більшості людей, особливо для тих, в кого вузьке обличчя.

 

Захист від дощу та ковпачки для лінз

Захисні ковпачки від дощу виготовлено з м’якої чорної гуми, і їх можна порівняти з двома глибокими чашками, поєднаними гнучкою перемичкою. Їх легко одягнути на окуляри, щоб раптом не зачепити. На кожній кришці є квадратна скоба, щоб пропустити через них ремінець, при чому скоба, що зліва, має отвір, що дозволяє легко від’єднати ремінець при потребі. Це чудовий і повністю функціональний захист від дощу без будь-яких недоліків. Ковпачки для об’єктивів також зроблені з м’якої чорної гуми.

 

Кришки лінз прив’язані коротким ремінцем до кілець, що знаходяться над циліндрами бінокля. Самі кришки мають неглибоку канавку, яка оббігає навколо внутрішнього боку кришки; обідок циліндру об’єктиву міцно вкручується у канавку, яка утримує кришку на біноклі. Це доволі надійно, але є один невеликий дефект: Alpen зробив кільце, яке встановлене над циліндром, занадто вільним, в результаті цього кришка лінзи може зіскочити з бінокля доволі легко. Ми допускаємо, що вони працюють над виправленням цієї помилки; тим часом, Alpen без проблем постачає кришки для заміни, якщо вони загубились.

Футляр для транспортування та ремінець

М’який футляр відрізняється від звичайного, це різновид футляра-раковини з подвійною застібкою - блискавкою. У футляра є також свій синтетичний ремінець.  В середині футляра знаходиться  мобільна «кобура», яку можна використовувати як портупею, тобто сумку з ремінцем. «Кобура» оснащена функцією еластичного контейнера для зберігання бінокля, коли Ви ним не користуєтесь.

 

Футляр дещо більше, ніж потрібно, тому можна тримати в ньому бінокль з кобурою, приєднавши навіть пасок. Ремінець, який постачається  з біноклями Wings ED — це фірмовий пасок Alpen, синтетичний з широким шкіряними вставками та спеціальною секцією з поролоновую подушкою для шиї. Цей ремінець є більш, ніж зручний, щоб підтримувати легкий Wings ED. Також у бокс з біноклями Wings ED вкладена м’яка тканинка для чищення бінокля.

 

 

Висновки

В цілому, ми дійсно задоволені біноклями Alpen Wings ED. Мінімальна вага оптики та конструкція з подвійним шарніром роблять його ергономічним та дуже зручним у використанні. Зображення було яскраве та чітке. Фокусування рівномірне та точне. Більшість додаткових функцій були в основному простими та потрібними, деякі перевищили наші сподівання. В цілому, біноклі Alpen Wings ED виконують багато функцій при відносно низькій ціні. Ми впевнені, що Wings дійсно дуже вдалий продукт від Alpen.